Mozilla Firefox Güncelleme Nasıl Yapılır?

Dünya’nın en çok kullanılan 3 internet tarayıcısından birisi olan Mozilla Firefox ara ara internet sektöründeki gelişmeleri takip etmek, yaygınlaşan kötü amaçlı yazılımlardan(virüsler) kullanıcılarını korumak ve tarayıcı gelişimini kullanıcılarına aktarmak için yeni sürümler çıkartıp bunu tüm kullanıcılarının edinebileceği şekilde yayınlıyor.

Mozilla Firefox tarafından yayınlanan bu güncelleştirmeler, sizin daha iyi ve daha güvenli bir tarayıcı kullanmanız açısından büyük önem taşıyor. Güncelleme almamanız durumunda ise kişisel verilerinize kötü amaçlı kişilerin ulaşması, banka hesaplarınız, facebook, msn, twitter gibi hesaplarınızın çalınması gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Kendinizi kötü amaçlı yazılım ve kişilerden korumak, interneti gönül rahatlığıyla kullanabilmek için her zaman tüm programlarınızı güncel tutmanız önerilir.

Mozilla Firefox Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bu işlemi bilgisayar ve internet bilgisi iyi düzeyde olmayan kullanıcıların dahi kolaylıkla yapabilmesi için Mozilla Firefox tek tıklamayla güncellemeleri alabilmenizi sağlıyor.

Öncelikle tarayıcınızı açtığınızda menü çubuğu(veya turuncu Firefox butonu) üzerinde bulunan Yardım seçeneğinin altında bulunan Firefox Hakkında bölümüne tıklayıp gerekli pencereyi açın.

Tıkladığınızda program kendisi gerekli kontrolleri yapıp sonuca göre uyarı verecektir.

Güncel Mozilla Firefox sürümünü kullanıyorsanız “Firefox güncel” yazısı gelir ve alabileceğiniz yeni bir güncelleme yoktur.

Fakat eski bir sürümü kullanıyorsanız “Güncellemeyi Uygula” butonu pencerede çıkacaktır.

Firefox‘u güncellemek için tek yapmanız gereken “Güncellemeyi Uygula” butonuna tıklamak.

Ayrıca aşağıdaki resimleri de inceleyebilirsiniz.