V9 Anasayfa Kaldırma, Kurtulma (mozilla firefox)

merhaba,

Genellikle uTorrent programının kurulumunu yaparken bulaşan bir illet, v9 anasayfa illeti. Bunun ilerlemiş ve kurtulması bilinmeyen hali ise yeni sekme açıldığında v9.com adresini otomatik açması. Bunun için çok yolu denemiş olabilirsiniz, hatta Mozilla Firefox‘u kaldırmayı bile düşünmüş olabilirsiniz. Ben de yaşadım bunları çünkü. Fakat telaşa kapılmayın bir çözümü var-mış. Olmadığını düşünmeye başlamıştım ama Mozilla Forumlarında tartışılmış ve bunun için bir eklenti geliştirilmiş.

Öncelikle denemiş olduğunuz yol ve yöntemlerden gidelim:

1. Anasayfa Ayarları

Mozilla Firefox’u açın ve Araçlar > Seçenekler sekmesine girin. Buradan Genel Ayarlar sekmesinde v9 ile ilgili ne varsa siliniz.

işe yaramadı mı? devam,

2. Eklentiler

Mozilla Firefox’u açıp Araçlar > Eklentiler menüsüne girin. Eklentilerde yine V9 ile alakalı ne varsa silin yani Kaldır deyin. Ayrıca yine eklentiler menüsünde Yan Uygulamalar bulunuyor. Burada da V9’dan iz varsa kaldırmayı deneyin.

işe yaramadı mı? devam,

3. Kısayol

Windows kullanıyorsanız; Mozilla Firefox’u açtığınız kısayola sağ tıklayın ve Özellikler menüsüne tıklayın. Kısayol sekmesinde firefox.exe den sonra bulunan bir v9 linki varsa bunu da kaldırın.

4. SearchReset

Yukarda bahsettiğim gibi geliştiriciler bunun için artık bir eklenti yapmışlar. Mozilla Firefox’u bu tarz tüm illetere göre normal haline getiriyor. Bu eklentiyi kurmak için tıklayın: Mozilla Firefox SearchReset

Yine konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı yorumlarla belirtirseniz yardımcı olmaya çalışacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>